Zero waste. Pakowanie przyjazne środowisku.

Jednym z najlepszych sposobów minimalizacji negatywnego wpływu zużytych opakowań na środowisko jest Zero waste. Jeżeli chcesz pakować swoje produkty jak zawodowiec i używać bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku opakowań ta lista Ci w tym pomoże.

Wybieraj materiały z uwagą.

Aby opakowanie zostało poddane recyklingowi i przerobione na coś nowego najpierw trzeba poinformować klientów o tym, z czego zostało zrobione i jak je segregować. Ważne jest aby zastanowić się czy faktycznie dodatkowe folie i farby na pudełku są potrzebne. Warto dowiedzieć się, jakie materiały można łatwo poddać recyklingowi i zastosować je podczas tworzenia swoich opakowań. Z pewnością klienci docenią takie podejście.

Zero waste

Rozsądne pakowanie – Zero waste

Zaprojektuj swoje opakowania z uwzględnieniem wymiarów produktów. Jeżeli wysyłasz pasek skórzany męski brązowy  wybierz najmniejszy możliwy rozmiar wystarczający do zapakowania przesyłki. Dobrze dopasowane opakowania zużywają znacznie mniej materiału, dzięki czemu powstaje mniej odpadów oraz opakowanie jest tańsze. Odchudzona paczka może również wyeliminować potrzebę dodatkowego wypełnienia pustych przestrzeni i zmniejszyć koszty wysyłki. Opracuj swoją strategie wymiarowania i pakowania, aby uzyskać kompaktowe dopasowanie, zgodnie z ideą zero waste.

Zwróć uwagę na wypełniacz

Nie wszystkie wypełnienia paczek są sobie równe. Niektóre, takie jak papierowe kulki czy wata drewniana są biodegradowalne, jednak większość trafia do kosza po rozpakowaniu. Wybierz wypełnienie pustych przestrzeni wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, aby zwiększyć jego szanse na drugie życie lub rozważ wykorzystanie niektórych własnych odpadów poprodukcyjnych do wypełniania. Zastanów się także czy nie stosujesz zbyt dużej ilości wypełniacza. Pamiętaj im cięższa paczka, tym więcej spalin powstaje podczas transportu oraz koszty wysyłki są wyższe. Przemyśl sposób wypełniania pustych przestrzeni w Twojej firmie i ich wpływ na rozmiar i wagę paczki. Na pewno da się coś jeszcze udoskonalić.

Zero waste

Przygotuj paczkę na drogę powrotną

Zaprojektuj swoje opakowanie, aby było wyposażone w rozwiązania umożliwiające użycie jej ponownie w przypadku zwrotu od klienta. Łatwe do otwierania funkcje, takie jak perforowane taśmy do odrywania, ułatwiają klientom otwieranie opakowań bez uszkadzania pojemnika, a podwójne paski samoprzylepne ułatwiają zapieczętowanie podczas podróży powrotnej. Jest to rozwiązanie które w znaczącym stopniu przyczynia się do redukcji odpadów.

Chcesz zminimalizować wpływ opakowania na środowisko? Zastanów się chwilę czy którąś z powyższych rad możesz zastosować w swojej firmie i porostu je wprowadź.

 

 

 

 

Artykuł opracowany na podstawie tekstu ze strony: blog.lumi.com
Zdjęcia: pixabay.com

Send a Comment

Your email address will not be published.